ZASTOSOWANIA

Przyrząd asekuracyjny z automatyczną blokadą - ze wspomaganym hamowaniem

- BIRDIE

Cena: 359 zł

Kod produktu: BMDAB
UDOSTĘPNIJ


OPIS SZCZEGÓŁOWY

PONOWNIE DOSTĘPNY W SPRZEDAŻY!

Przyrząd asekuracyjny z automatyczną blokadą Beal Birdie pozwala na jeszcze płynniejszą asekurację prowadzącego niż w przypadku innych tego typu przyrządów. Całkowicie metalowa konstrukcją i rączka aluminiowa wspomagająca opuszczanie i hamowanie liny podczas zjazdu daje pewność podczas asekuracji. Przyrząd asekuracyjny sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki na skałach jak i przy asekuracji dynamicznej na ściankach wspinaczkowych. Może być obsługiwany przez osoby mniej doświadczone, ale będzie świetny również w dłoniach zaawansowanych wspinaczy.

Zalety:

  • Kompaktowy i wygodny w użyciu.
  • Krzywka i elementy podlegające tarciu liny wykonane ze stali nierdzewnej. Specjalny kształt krzywki pozwala na działanie z cienkimi linami.
  • Zastosowanie twardszej sprężyny umożliwia szybkie wydawanie luzu, prawie tak jak w tradycyjnych przyrządach asekuracyjnych, kubkach asekuracyjnych, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i pewność podczas asekuracji.
  • Brak elementów plastikowych, wszystkie elementy metalowe włącznie z dźwignią.
  • Kompatybilny z linami pojedynczymi o średnicach 8,5 - 10,5 mm. Jedyny przyrząd asekuracyjny z funkcją blokady automatycznej certyfikowany do użycia z liną 8,5 mm (EN15151-1).
  • Nie skręca liny, ponieważ lina wychodzi w osi przyrządu.
  • Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, świetnie dopasowanych do karabinków zakręcanych z blokadą obrotu względem uprzęży Beal ORIENT EXPRESS czy karabinków zakręcanych Beal Be Safe lub Beal Be Quick.

Średnica liny: od 8,5 mm do 10,5 mm
Kolory (dźwigni): niebieski, pomarańczowy, zielony
Waga: 210 g
 


INFORMACJE TECHNICZNE