ZASTOSOWANIA

BEAL / SPORT /


BLOCZKI RUCHOME I NIERUCHOME

Wspinaczka, praca na wysokościach lub aktywności w parkach linowych - wszystkie te czynności wymagają dobrze dopasowanego sprzętu. Zagwarantuje on nie tylko bezpieczeństwo, ale również sprawi, że w niektóre działania można włożyć o wiele mniej siły, a inne wykonać znacznie szybciej. Bloczek alpinistyczny BEAL jest jednym z takich akcesoriów o szerokim spektrum zastosowań. Produkt ten dostępny jest w modelach zróżnicowanych pod względem typów łożysk, ich ilości, a także rodzajów okładek i ogólnej wagi.

Bloczki pojedyncze, podwójne oraz tandemy

W asortymencie znajdują się zarówno bloczki pojedyncze, jak i podwójne oraz tandemy. Te pierwsze najczęściej stosowane są podczas wspinaczki. W drugich łożyska pozostają równoległe wobec siebie, co dodatkowo stabilizuje element w trakcie działań wyłącznie z pomocą jednej liny. Ostatnie umożliwiają niezależną pracę dwóch ciągów. Produkty z tej kategorii mogą być wyposażone w okładki ruchome albo nieruchome. Te pierwsze lepiej sprawdzą się w sytuacjach, gdy bloczek musi być nałożony na już napiętą linę.

Wykonanie bloczków

Każdy bloczek  do mostów linowych wyposażony jest w łożysko. Może być ono dostosowane do lin stalowych - wówczas również zostało wykonane ze stali. W przypadku zastosowania standardowych lin do produkcji tego elementu wykorzystuje się aluminium. W ofercie znajdują się bloczki z najczęściej spotykanym łożyskiem ślizgowym, a także jego ulepszoną, kulkową wersją. Te drugie gwarantują lepszą wydajność i wytrzymałość przy wciąganiu znacznych ciężarów czy zjazdach z dużą ilością sprzętu.