ZASTOSOWANIA

BEAL / SPORT /


LINY DYNAMICZNE PODWÓJNE

Liny połówkowe Beal’a to klasyczne liny dynamiczne do wspinaczki wysokogórskiej. Podczas wspinania prowadzący naprzemiennie wpina żyły liny połówkowej do przelotów, co zmniejsza sumaryczne tarcie. Przekłada się to na wzrost żywotności lin, odporność na uszkodzenia i dużo większe bezpieczeństwo wspinaczy. Liny podwójne zaleca się do wspinaczek wysokogórskich, gdzie powrót wymaga długich zjazdów. Zazwyczaj stosuje się dwie żyły o długości 50 lub 60 metrów.
Część z prezentowanych lin wykorzystuje również specyficzne technologie, jak na przykład proces UNICORE, w której oplot i rdzeń są połączone ze sobą, a także impregnację oplotu Dry Cover lub pełną impregnację oplotu i rdzenia Golden Dry, która tworzy hydrofobową warstwę na każdym włóknie – tym samym lina trudniej nasiąka wodą, dzięki czemu pozostaje lżejsza i nie zwiększa swojej średnicy pod jej wpływem, nawet w najtrudniejszych warunkach podczas wspinaczki wysokogórskiej. Liny podwójne impregnowane nadają się zatem do wspinaczki lodowej, wspinaczki zimowej oraz dla wszystkich, którzy poszukują najwyższej jakości i żywotności lin.

Poradnik, który może być pomocny w doborze odpowiedniego typu liny, średnicy: Jak wybrać linę wspinaczkową dynamiczną BEAL.