ZASTOSOWANIA

BEAL / SPORT /


Dynamiczne pojedyncze liny wspinaczkowe - liny dynamiczne

Lina wspinaczkowa pojedyncza to najbardziej popularny i uniwersalny typ liny dynamicznej. Beal oferuje szeroki wybór lin pojedynczych, które sprawdzą się zarówno w skałach, jak i w górach. W zależności od potrzeb można wybrać model z odpowiednią technologią – od lin bez impregnacji dobrze nadających się do wspinaczki skałkowej, poprzez impregnację Dry Cover, zmniejszającą absorbcję wody przez oplot do pełnej impregnacji rdzenia i oplotu w technologii Golden Dry. Lina wspinaczkowa wykonana w technologii Unicore zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa poprzez połączenie rdzenia i oplotu.

Bardzo dobre parametry techniczne lin wspinaczkowych Beal’a powodują, że siła uderzenia jest mała, a ilość odpadnięć testowych wysoka. Wszystkie liny alpinistyczne Beal’a spełniają i najczęściej przewyższają normy europejskie i standardy UIAA.

Lina wspinaczkowa Beal – komfort i niezawodność

Wśród miłośników wspinaczki wysokogórskiej oraz skałkowej liny dynamiczne Beal cieszą się uznaniem od wielu dekad, towarzysząc uczestnikom wielu eskapad we wszystkich największych i najtrudniejszych pasmach górskich na świecie. Wysoka jakość, jaką na tle konkurencyjnych produktów odznaczają się liny pojedyncze, podwójne oraz pomocnicze tej francuskiej firmy, stawia markę Beal w gronie topowych producentów sprzętu wspinaczkowego i asekuracyjnego.

Lina dynamiczna 60m i inne

Oferowana gama produktów pozwala na wybór sprzętu o odpowiedniej długości, średnicy oraz pozostałych parametrach w pełni dopasowanych do indywidualnych wymogów i warunków wspinaczki. W ofercie Beal znajdują się liny wspinaczkowe o standardowych długościach 50 m, 60 m, 70 m, 80 m, jak i krótsze odcinki lin przeznaczone do wspinania na sztucznej ściance. Każda dynamiczna lina wspinaczkowa Beal wykonana została z najlepszych gatunkowo materiałów, a najwyższe modele dodatkowo przy zastosowaniu technologii UNICORE, czy impregnacji Dry Cover lub Golden Dry. Daje to wspinającym się na linie oraz ich asekurantom pełną gwarancję bezpieczeństwa i wytrzymałości w każdych, nawet ekstremalnych warunkach. Sprawdź również nasze liny wspinaczkowe na sztuczną ścianę z karabinkiem o zwiększonej odporności na tarcie, dostępne w kilku najpopularniejszych grubościach.

Poradnik, który może być pomocny w doborze odpowiedniego typu liny, średnicy: Jak wybrać linę wspinaczkową dynamiczną BEAL.