BEAL / PRZEMYSŁ / PRZYRZĄDY ZACISKOWE / HANDS UP


Przyrząd zaciskowy z uchwytem na jedną i dwie ręce

- HANDS UP

Cena: 209 zł

Kod produktu: BMBHAR
UDOSTĘPNIJ


OPIS SZCZEGÓŁOWY

Hands Up to bardzo wygodny przyrząd do podchodzenia na linie. Specjalna konstrukcja zapewnia kilka możliwosci trzymania przyrządu również oburącz, co zwiększa wygodę i skuteczność podchodzenia.

Wyprofilowana rekojeść ze specjalnym wspornikiem w górnej części  jest antypoślizgowa i umożliwia trzymanie przyżądu zarówno w rekawiczkach jak i bez nich. Duży gruszkowaty otwór pozwala na użycie Hands Up w grubych zimowych rękawicach, co znacznie zwiększa komfort pracy w niskich temperaturach, a użycie oburącz pozwala oszczędzić siłę przy długim podchodzeniu.

Przyrząd jest kompatybilny z linami o średnicach od 8 do 13 mm.

Język zapadki z "zębami" zapewnia skuteczność przyrządu również na brudnych i zalodzonych linach, a jego konstrukcja sprawia, że nie uszkodzi oplotu liny co daje maksimum bezpieczeństwa.

Zapadkę można odblokować tak, aby przesunąć przyrząd w dół albo całkowicie wypiąć przyrząd jedną ręką.

Hands Up wykonany jest z lekkich stopów ale bardzo odpornych na złużycie.

W górnej części znajduje sie otwór przydatny do zabezpieczania blokady na trawersach lub wyjściach kierunkowych czy przy stosowaniu układów do wyciagania.

Otwór w dolnej części jest podłużny i większy, co pozwala na wpięcie nawet 2 karabinków, np lonży i do pętli nożnej Air Step Beal.

Sprawdza się zarówno do prac na wysokości jak i w speleologii.

Waga: 265 g


INFORMACJE TECHNICZNE