ZASTOSOWANIA

BEAL / SPORT /


LINY DO TURYSTYKI / ALPINIZMU

Turystyka kwalifikowana wymaga specjalnego przygotowania. Niezależnie, czy byłby to ski-alpinizm, czy też turystyka lodowcowa, warto zaopatrzyć się w liny alpinistyczne do turystyki kwalifikowanej.
Wśród najbardziej polecanych lin do turystyki wysokogórskiej znajduje się m.in. ceniona przez środowisko wspinaczkowe lina RANDO 8 MM, która może również funkcjonować jako lina bliźniacza. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkt nie może być stosowany do wspinaczki i alpinizmu jako pojedyncza żyła.

Liny do całorocznej turystyki

Liny Beal to produkty zarówno do letniej, jak i zimowej turystyki kwalifikowanej. Linki impregnowane przeznaczone do poruszania się po lodowcach wykonane są w technologii Golden Dry, w której każde zastosowane w produkcji włókno uzyskuje właściwości wodoodporne, dzięki czemu lina nie chłonie wody, nie rozszerza się pod jej wpływem i nie zwiększa swojej masy.

Liny specjalne do wycofów, zjazdów i skitouringu

Wycofy podczas wspinaczki w górach bywają kluczowym elementem bezpiecznego powrotu do domu. Dążąc do zmniejszenia masy sprzętu można sięgnąć po najnowsze osiągnięcia technologiczne w produkcji lin. Ultralekkie liny pomocnicze aramidowe pozwalają na wykonanie zjazdów z użyciem liny dynamicznej i dodatkowej liny specjalnej. Mogą również służyć jako linki pomocnicze do operacji sprzętowych na grani, czy pokonywania trudnych momentów podczas wysokogórskich wycieczek skialpinistycznych. Liny Back Up Line 5 mm to ultrastatyczne linki pomocnicze aramidowe o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie, idealne do zjazdów.

Poradnik, który może być pomocny w doborze odpowiedniego typu liny, średnicy, impregnacji: Jak wybrać linę wspinaczkową dynamiczną BEAL.