ZASTOSOWANIA

BEAL / SPORT / / EKSPRESY WSPINACZKOWE


Ekspresy wspinaczkowe

Sportową wspinaczkę zalicza się do zajęć ekstremalnych, w przypadku których szczególnie istotny jest sprawdzony sprzęt. Warto używać go zwłaszcza do dodatkowej asekuracji. Dolne prowadzenie liny będzie zapewniało zwiększone bezpieczeństwo, są jednak specjalne akcesoria, których wymaga wspinaczka z dolną asekuracją - ekspresy. Te niewielkie kawałki taśmy łączącej dwa karabinki stosowane są w alpinizmie sportowym już od prawie stu lat.

W ofercie dostępne są lekkie ekspresy BEAL, które sprawdzają się zarówno do wspinaczki sportowej, jak i wielkościanowej. Wykorzystany w zamkach system KEYLOCK znacznie ułatwia wpięcie liny, a wyprofilowana powierzchnia styku z karabinkiem minimalizuje tarcie. Taśma łącząca oba karabinki jest dodatkowo zabezpieczona technologią RUBBINER. Służy ona stabilizacji i ochronie materiału przed przypadkowym uszkodzeniem podczas wspinaczki.

Karabinki mają dwa rodzaje zamków: standardowe, czyli pełne, albo druciane. Te ostatnie lepiej sprawdzą się w sytuacji, gdy na wspinaczkę zabiera się dużo ekspresów, bo w znaczący sposób zmniejszają ich wagę. Dolne karabinki są dodatkowo profilowane, co ułatwia wpięcie liny w czasie wspinania.

Atrakcyjne kolory ekspresów sprawdzą się podczas wspinaczki - są dobrze widoczne, nawet w kiepskich warunkach oraz modnie się prezentują. Modele dwukolorowe przypadną do gustu zwłaszcza początkującym wspinaczom, bo ułatwiają rozpoznanie typu karabińczyka już na pierwszy rzut oka.

Wszystkie ekspresy do wspinaczki można nabyć w pojedynczych egzemplarzach albo zestawach.