BEAL partnerem V Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność - Kielich w Lubinie         Zawody wspinaczkowe na jednej z najwyższych ścian wspinaczkowych w Polsce.

Zawody wspinaczkowe na jednej z najwyższych ścian wspinaczkowych w Polsce.


Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie odbędą się 29 września 2018 roku, na „Kielichu” jednym z najwyższych, sztucznych obiektów wspinaczkowych w Polsce. Kielich ma 34 metry wysokości i 7 dróg wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności, na wysokości 19 metrów jest 15. metrowe przewieszenie tworzące charakterystyczny kształt. Kielich to obiekt ciekawy dla wspinaczy. O to, aby był prawdziwym sportowym wyzwaniem zadba jak zawsze routsetter Marcin Wszołek.
Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. W czasie eliminacji zawodnicy będą mieli do pokonania po 2 drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją) a osoby, które zakwalifikują się do finału po 1 drodze. W kategorii Dzieci - pierwsza droga na wędkę, druga droga z dolną asekuracją. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi.
Podczas zawodów przeprowadzony zostanie również Meeting Highline'owy. Śmiałkowie będą próbowali przejść po wąskiej taśmie o długości ok. 105 metrów rozwieszonej pomiędzy Kielichem i pobliskimi wieżowcami mieszkalnymi, na wysokości ponad 30 metrów.

Więcej informacji na stronie: Kielich Lubin

Stona Facebook Memoriału
 

Film z edycji 2017: