Liny wspinaczkowe, alpinistyczne – rodzaje, parametry, zastosowania Lina wspinaczkowa to jeden z najważniejszych elementów sprzętu. Jak wybrać linę? Jakie typy lin używane są do wspinania? Jakie są parametry lin dynamicznych, które podaje producent zgodnie z normą EN 892? Czy najlepiej sprawdzi się lina, pojedyncza, podwójna, bliźniacza, czy o potrójnej certyfikacji?

Lina wspinaczkowa to jeden z najważniejszych elementów sprzętu. Jak wybrać linę? Jakie typy lin używane są do wspinania? Jakie są parametry lin dynamicznych, które podaje producent zgodnie z normą EN 892? Czy najlepiej sprawdzi się lina, pojedyncza, podwójna, bliźniacza, czy o potrójnej certyfikacji?


Lina wspinaczkowa dynamiczna to jeden z najważniejszych elementów sprzętu. Jak wybrać linę? Jakie są parametry lin dynamicznych, które podaje producent zgodnie z normą EN 892?
Czy potrzebna jest lina pojedyncza, podwójna, bliźniacza do typu wspinaczki, który uprawiacie? Te i inne parametry zostały dokładnie wyjaśnione na stronie informacyjnej:
Liny wspinaczkowe, alpinistyczne – rodzaje, parametry, zastosowania

Ze strony można również przejść do zestawienia lin Beal, które będą najlepsze do danego typu wspinaczki. Przygotujcie się dobrze do otwarcia sezonu (i skał) po ustąpieniu pandemii koronawirusa.
Poradnik z wyboren lin wspinaczkowych dynamicznych Beal jest dostępny pod adresem:
Jak wybrać linę wspinaczkową Beal