Technologie w kaskach BEAL   Technologie stosowane w kaskach wspinaczkowych, alpinistycznych BEAL, dopasowane do różnego typu zastosowań sportowych oraz przemysłowych

Technologie stosowane w kaskach wspinaczkowych, alpinistycznych BEAL, dopasowane do różnego typu zastosowań sportowych oraz przemysłowych


Typy kasków wspinaczkowych, alpinistycznych

Konstrukcję współczesnych kasków można podzielić na trzy główne kategorie, z których każda dostsowana jest do konkretnego typu aktywności.


1. Kaski z twardą skorupą

Skorupa wykonana w procesie wtryskiwania pozwala na produkcję odpornych kasków, które zazwyczaj są stosunkowo ciężkie. Energia uderzenia pionowego bądź bocznego absorbowana jest poprzez odkształcenie skorupy, a kask dopasowany jest do głowy za pomocą taśm wewnętrznych, zapewniających dobrą cyrkulację powietrza. Ten typ kasków jest coraz rzadziej używany w działalności sportowej, natomiast jest stosowany jeszcze w przemyśle.

2. Kaski hybrydowe

 

Konstrukcja kasków hybrydowych oparta jest na skorupie wykonanej w procesie wtryskiwania oraz dodatkowo kask wyposażony jest w wypełnienie z polistyrenu, najczęściej w górnej części. Konstrukcja hybrydowa pozwala na kompromis pomiędzy wagą a zwiększonymi zdolnościami absorbcji energii, w strefie, gdzie znajduje się wypełnienie z polistyrenu. Jednakże, uderzania boczne nie są w pełni przejmowane poprzez polistyren. Tego typu kaski najlepiej sprawdzają się podczas intensywnego użytkowania przy pracy na wysokości.

3. Kaski wykonane ze spienionego polistyrenu (lub polipropylenu)

 

Struktura kasku wykonana jest w całości ze spienionego polistyrenu lub innego materiału o podobnych właściwościach, który pokryty jest zazwyczaj warstwą ochronną z poliwęglanu. Ten typ kasku zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, zapewniając odpowiednią dyspersję energii uderzenia we wszystkich kierunkach. Jednakże, konstrukcja z polistyrenu powoduje, że kask jest mniej odporny na wgniecenia. Ten typ kasku zapewnia dobrą wentylację (zależną od konstrukcji skorupy), przy zachowaniu najwyższego poziomu ergonomii.

Wybór BEAL’a

Wybór Beal’a naturalnie wypadł na kaski hybrydowe i polistyrenowe, które najlepiej spełniają zasady pochłaniania energii przyjęte przez Beal’a. Aby odpowiedzieć na różne potrzeby wspinaczy i alpinistów, Beal skupił się na trzech głównych cechach: pochłanianiu uderzenia, ergonomii i wentylacji.

Pochłanianie uderzenia

Do produkcji naszych hybrydowych i polistyrenowych kasków używamy tylko surowców najwyższej jakości. Dzięki temu, w razie uderzenia polistyrenowa skorupa rozprasza energię tak szybko, jak to możliwe i jeszcze lepiej chroni głowę użytkownika.

Ergonomia

Kaski Beal'a można bardzo łatwo regulować. Ideą kasku one size jest zapewnienie bardzo szerokiego zakresu regulacji (pokrętłem w kaskach przemysłowych, lub sprzączkami na uprzążce w kaskach sportowych). Z kaskiem założonym na głowę, za pomocą tylnego pokrętła łatwo dopasować obwód opaski podtrzymującej do rozmiaru głowy zapewniając dokładne dopasowanie i stabilna pozycję kasku.

Wentylacja

Duże otwory po bokach i z tyłu kasku tworzą kanały powietrzne zwiększające wentylację.

W kaskach przemysłowych, otwory wentylacyjne zostały ograniczone, żeby zwiększyć ochronę na przebicia przez ostre elementy. W kaskach z ochroną przed porażeniami prądem elektrycznym nie ma otworów.

 

Produkty powiązane