Technologie w uprzężach sportowych BEAL   WEB CORE, ACTIVE BELT, DYNAMIC FIT, RECCO

WEB CORE, ACTIVE BELT, DYNAMIC FIT, RECCO


Technologia WEB CORE

Uprzęże używane są w bardzo trudnych warunkach, czasem narażone są na duże obciążenia podczas ekstremalnej wspinaczki. Aby podczas odpadnięcia możliwie równomiernie rozłożyć obciążenie między udami i biodrami, firma BEAL opracowała nowy proces produkcyjny zmniejszający efekt siły uderzenia. WEB CORE to szeroka ale cienka i lekka taśma cięta laserem dla otrzymania kształtu uprzęży, jest laminowana w wysokiej temperaturze na zewnątrz i od wewnętrznej strony uprzęży. Taśma mająca taki sam rozmiar jak wyściółka zapewnia optymalne rozłożenie obciążenia bez żadnych stref uciskania w miejscach kontaktu uprzęży z ciałem. Do zalet innowacji technologii WEB CORE są liczne, pozwalają one na tworzenie węższych, kompaktowych i lżejszych uprzęży przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu.

WEB CORE można podzielić na dwie linie:


SOFT – technologia WEB CORE bez laminowania, z piankową wyściółką dla maksymalnego komfortu.

 

COMPACT – Technologia WEB CORE z laminacją i szerszym pasem dla większego komfortu i kompaktowości uprzęży.

 

Technologia ACTIVE BELT

ACTIVE BELT to technologia szycia uprzęży pozwalająca na otrzymanie bardzo dużego zakresu regulacji poprzez przesuwne elementy uprzęży. W zależności od modelu są to elementy pasa biodrowego lub elementy łączące z taśmami udowymi. Dla utrzymania optymalnego rozkładu sił działających na użytkownika w zakresie rozmiarów od XS do XL, konieczna jest centralizacja punktu wpięcia uprzęży, którą zapewnia system ACTIVE BELT.

 

Regulacja taśm udowych

System klasycznych, metalowych klamer stosowany w uprzężach dla łatwego dostosowania uprzęży, o dużym zakresie regulacji

DYNAMIC FIT to nowy system regulacji obwodu taśm udowych, oparty o elastyczne taśmy, dopasowujące się w ergonomiczny sposób do pracy mięśni człowieka podczas wspinaczki. Opatentowany, dobrze przetestowany system (licencja Black Diamond) pozwala szybko i precyzyjnie wyregulować taśmy udowe bez użycia metalowych klamer. Raz wyregulowany dostosowuje się podczas wspinaczki bez uciskania nóg użytkownika. System DYNAMIC FIT to świetna, super lekka alternatywa dla tradycyjnych, metalowych klamer.

 

RECCO

Technologia RECCO stosowana jest w ratownictwie górskim, do poszukiwań osób, które zaginęły podczas złych warunków pogodowych, uległy wypadkowi lawinowemu, czy wpadły do szczeliny lodowcowej. System RECCO nie wymaga zasilania, gdyż oparty jest na pasywnym elemencie "reflektorze" odbijającym sygnał detektora używanego przez ekipy ratowników. Zaszyty w uprzęży układ RECCO zwiększa bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wysokogórskich.

 

Produkty powiązane