Uprzęże do pracy, przemysłowe - rodzaje, normy, zastosowania   Informacje o typach uprzęży alpinistycznych przeznaczonych do pracy na wysokości, dostępu linowego. Uprzęże chroniące przed upadkiem z wysokości (szelki bezpieczeństwa), do pracy w podparciu, uprzęże pełne, uprzęże biodrowe. Wyjaśnienie zgodności z normami EN 813, EN 361 i EN 358.  Jak wybrać uprząż?

Informacje o typach uprzęży alpinistycznych przeznaczonych do pracy na wysokości, dostępu linowego. Uprzęże chroniące przed upadkiem z wysokości (szelki bezpieczeństwa), do pracy w podparciu, uprzęże pełne, uprzęże biodrowe. Wyjaśnienie zgodności z normami EN 813, EN 361 i EN 358. Jak wybrać uprząż?


Uprzęże przemysłowe (szelki bezpieczeństwa) mają za zadanie utrzymanie ciała człowieka w czasie odpadnięcia i podczas wiszenia w pozycji pionowej. Układ taśm ma za zadanie równomierne rozłożenie obciążeń w czasie odpadnięcia i wiszenia.

Zgodność z normami i wymaganiami fomalnymi jest bardzo ważna dla wszystkich rodzajów sprzętu używanego do pracy na wysokości. Odpowieni dobór punktów zaczepowych, a także lonży, karabinków, czy przyrządów oraz możliwość stosowanie różnego typu akcesoriów zwiększa bezpieczeństwo i wygodę pracy. O tym jak wybrać wygodną i w pełni zgodną z wymaganiami uprząż alpinistyczną do pracy w zwisie, w podparciu, na konstrukcjach można przeczytać w poradniku:

Uprzęże do pracy na wysokości - rodzaje, zastosowanie